A Grüne Woche 2026-ban ünnepli 100. évfordulóját – egy évszázadot, amely tele van hagyományokkal, innovációval és kulináris sokszínűséggel. A Grüne Woche története 1926 februárjában kezdődött, amikor az első kiállítás megnyitotta kapuit. Helyi rendezvényként indult 50 000 látogatóval 7000 négyzetméteren. Azóta sok minden történt. Megkezdődött egy gyors út a mezőgazdaság gépesítésétől a háborús és háború utáni időszakon át a gazdasági fellendülésig. Németország újraegyesítése után a vásár évtizedek óta először fogadhatott kiállítókat és látogatókat egész Németországból. Mára pedig egy globális esemény lett, amely évente több százezer vendéget és több ezer kiállítót vonz a világ minden tájáról, egy agrárminiszteri csúcstalálkozó kíséretében.
A világ gasztronómiájától a klímavédelemig
A 2000-es évek kezdete óta a digitalizáció és a globalizáció, valamint a fenntarthatósági eszmék egyre nagyobb szerepet kaptak tematikus világainkban. A 2026-os kiállítás is újdonságokkal és aktuális kérdések megoldásaival kecsegtet. Fő területei mezőgazdaság, élelmiszeripar és kertészet, virág- és állatcsarnok, a német régiók specialitásának bemutatása, a kert, ház és udvar témakör, a „Green up your life” zero terület termékei és módszerei, különböző streetfood lehetőségek és a gasztronómiai világkörút, amely keretein belül a világ számos országának jellegzetes ételeit kóstolhatják meg. A kiállítás olyan aktuális társadalmi kérdéseknek is otthont ad, mint a klímavédelem, a körforgásos gazdaság, az erőforrás-megőrzés és a fenntartható földhasználat.
A szakmai látogatók és az iparági vezetők a Grüne Woche-n hazai és nemzetközi érdekelt felekkel köthetnek üzleti kapcsolatokat olyan kísérő rendezvényeken, mint
a Globális Élelmiszer- és Mezőgazdasági Fórum (GFFA), a Bioüzemanyag Kongresszus és a Vidékfejlesztési Jövő Fórum,
illetve a vásár zárása utáni esti rendezvényeken és fogadásokon, amelyek kötetlen, nyugodt légkörben kínálnak lehetőséget a kapcsolatépítésre.
A GFFA egy vezető nemzetközi konferencia, amely a globális mezőgazdaság és élelmiszeripar jövője szempontjából kulcsfontosságú kérdéseket tárgyalja, valamint több, mint 70 mezőgazdasági miniszter találkozója.


