A vállalat az elmúlt 2 évben közel 70 millió forinttal támogatta a Magyar Élelmiszerbank Egyesület munkáját.
„A Tesco hisz benne, hogy nemcsak felelős érte, de lehetősége is van csökkenteni az élelmiszer pazarlását a saját működése során is. Éppen ezért együttműködik szállítóival, partnereivel, civil és kormányzati szervekkel, hogy a termőföldtől az asztalig csökkentsék az élelmiszer-pazarlást” – áll a vállalat közleményében.

Az áruházlánc 2018 novemberében kisteherautót is adományozott a Hajdú-Bihar Megyei Élelmiszerbank Egyesület számára. A Tescótól kapott járművel az egyesület a mentett élelmiszereket juttatja majd el a rászorulókhoz.
A brit vállalat, több mint 200 jótékonysági szervezeten keresztül, napi rendszerességgel juttatja el az élelmiszer-felesleget az áruházak környékén élő rászorulóknak. A cég Közép-Európában az első és egyetlen kiskereskedelmi láncként teszi közzé jelentés formájában a működése során keletkező élelmiszer-hulladék mennyiségét. Stratégiai tervei szerint 2020-ra minden közép-európai áruháza készen áll arra, hogy az élelmiszer-felesleget jótékony célra átadja.
A Magyar Élelmiszerbank Egyesület a kereskedelmi mentés során minden áruház esetében partnerszervezeteken keresztül juttatja el az élelmiszert a nélkülözőkhöz. Az élelmiszermentés komoly emberi erőforrást igényel, jelentős szállítási és szervezési költséggel jár.
Az élelmiszerpazarlás nem csak a vállalatok esetében kérdés. A fogyasztók által kidobott felesleg a legjelentősebb tétel, ha a teljes élelmiszerláncot nézzük. Ezen edukációval, a probléma minél szélesebb körben történő ismertté tételével lehetne változtatni.
A Tesco január első három hetében áruházaiban plakátokon hívja fel a vásárlók figyelmét az élelmiszerpazarlás elleni közös küzdelem fontosságára.

