Becsült olvasási idő: 1 perc
2017-től kizárólag zöldárammal működnek az ALDI magyarországi létesítményei

Az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. 2017-től kezdve a MOL-tól vásárolt zöldárammal biztosítja valamennyi magyarországi létesítményének áramigényét. A zöldáram elnevezése onnan ered, hogy megújuló energiaforrásokból, így például mezőgazdasági hulladékból, biomasszából vagy napenergiából állítják elő. A MOL-csoport 2010 óta rendelkezik villamosenergia-kereskedelmi engedéllyel és ötödik éve biztosítja az ALDI magyarországi áramellátását.  Az ALDI a MOL első olyan áramkereskedelmi ügyfele, amelynek kizárólag zöldáramot biztosít.

2017-től az ALDI teljes magyarországi üzlethálózata, a biatorbágyi 52 000 négyzetméteres logisztikai központja és a központi igazgatás épülete egyaránt a MOL által biztosított zöldáramra állt át. Ezzel a lépéssel az ALDI lesz az első olyan kiskereskedelmi áruházlánc, amely itthon teljes hálózatának villamosenergia szükségletét zöldáramból fedezi. Az ALDI a MOL első olyan áramkereskedelmi ügyfele, amelynek kizárólag zöldáramot biztosít. A két társaság együttműködésével így az áruházlánc – a tavalyi éves villamosenergia-fogyasztása alapján – nagyságrendileg 12000 tonnával mérsékli CO2 kibocsátását. Ezáltal jelentős terheléstől óvja meg az ALDI a környezetet, hiszen a zöldáram segítségével az áruházlánc CO2 kibocsátásának fő kiváltó okát csökkenti nullára

„Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországon elsőként az ALDI állt át teljes üzlethálózatával a zöldáramra. Energetikai partnerünk, a MOL révén beszerzett, CO2 kibocsátás nélkül megtermelt árammal csökkentjük működésünk ökológiai lábnyomát, vásárlóink számára pedig termékkínálatunk és áraink mellett a környezetvédelem iránti elköteleződésünk újabb érv, hogy minket válasszanak” – nyilatkozta Bernhard Haider, az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. ügyvezető igazgatója.


„A MOL-csoport saját villamosenergia-igényén túl más nagyfogyasztókat is kiszolgál, és kereskedik árammal, így az ALDI magyarországi áramellátását is évek óta a MOL biztosítja. Büszkék vagyunk arra, hogy az ALDI igényére reagálva, idén már fenntartható, környezetbarát módon termelt zöldárammal látjuk el az ALDI magyarországi létesítményeit. Tavaly meghirdetett MOL 2030 című stratégiánkban leszögeztük, hogy a MOL nyitni fog az új, fenntartható kezdeményezések, üzletek felé. Ennek egyik legújabb eleme a zöldáram kereskedés.” – mondta Fasimon Sándor, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója.