Becsült olvasási idő: 0 perc
600 kiló rakomány a semmiből

Mintegy hatszáz kilogramm, eredet nélküli gyros húst találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy szlovén hűtőautóban Barcson - tájékoztatott a NAV somogyi adó- és vámigazgatósága hétfőn.

A közlemény szerint a Horvátországból érkező járművet azután ellenőrizték, hogy a határon nem a teher-, hanem a személyforgalmi sávban próbált bejutni az országba.

Mivel az autó rakterében talált 580 kilogramm fagyasztott húskészítményhez sem engedély, sem eredetet igazoló okirat nem volt, az árut a kormányhivatal lefoglalta és elrendelte a megsemmisítését - írták.

A NAV kitért arra, hogy a Szlovéniából induló hűtőkocsi már 420 kilogramm húst leadott Horvátországban, a szállítmány Barcson lefoglalt részét magyarországi városokba vitte volna.