Becsült olvasási idő: 1 perc
70 kiló dohányra leltek Nyíracsádon

Mintegy 70 kilogramm vágott dohányt és 2 kilogramm szárított dohánylevelet foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy nyíracsádi ingatlanon - közölte a NAV észak-alföldi regionális sajtóreferense kedden az MTI-vel.

Kiss Nóra pénzügyőr főhadnagy tájékoztatása szerint a NAV pénzügyőrei - a rendőrség értesítése alapján - átvizsgáltak egy nyíracsádi ingatlant, ahol a garázsban a földre szórva, ömlesztett állapotban több mint 70 kilogramm vágott fogyasztási dohányra, emellett még zsákokban tárolva több mint 2 kilogramm szárított dohánylevélre bukkantak.

A lakóház tulajdonosa azt nyilatkozta, hogy ő csak a zsákok őrzésével volt megbízva, az előkerült dohánytermék eredetét, illetve adózott voltát igazolni nem tudta - tette hozzá a sajtóreferens.

A pénzügyőrök a közel egymillió forint értékű vágott dohányt és dohánylevelet lefoglalták és költségvetési csalás, illetve jövedékkel visszaélés elősegítése bűntettek elkövetésének megalapozott gyanúja miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. A jövedéki bírság elérheti a 2 millió forintot - tájékoztatott Kiss Nóra.