A forrás eredetileg 1,98 milliárd forint lett volna, a költségvetési egyensúly miatt kellett csökkenteni. A gazdálkodókat ez nem érinti hátrányosan, mert az idei támogatási összeget a Magyar Cukor Zrt. már kifizette a termelőknek. Az idén elvont támogatási pénzt a tárca jövőre pótolja.

Becsült olvasási idő: 0 perc
800 millióval kevesebb jut cukorrépa-támogatásra
800 millió forinttal csökkent a cukorrépa-termelők idei nemzeti kiegészítő támogatásának forrása – közölte Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium agrárgazdaságáért felelős államtitkára.
