Becsült olvasási idő: 1 perc
A Coca-Cola segíti Magyarországot

A kormány gazdaságpolitikáját segíti a Coca-Cola ezentúl, miután megállapodott a kormánnyal egy stratégiai együttműködésben. Több magyar beszállító lehet majd a kólagyártó ellátási láncában.

Stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Coca-Cola. HBC Magyarország Kft. A kólagyártó multinacionális cég vállalta, hogy erősíti a magyar beszállítók jelenlétét az ellátási rendszerében – írta az NGM közleményében.

cocaA közleményből sok konkrétum nem derült ki. A kormány a növekedési tervre hivatkozva írta, hogy a megállapodás célja a Coca-Cola Magyarország hosszú távú jelenlétének biztosítása „a kölcsönös bizalom és kiszámíthatóság jegyében”, illetve a hazai termelés bővítésének elősegítése. A kólagyártó emellett „a versenyképesség növelését célzó magyar kormányzati politika” megvalósításában is segítséget nyújt.

A stratégiai együttműködés értelmében a felek rendszeresen értékelik a beszállítói és fejlesztési együttműködés alakulását, és meghatározzák az aktuális beruházásokat – olvasható a közleményben.