Stratégiai partnerségi megállapodást kötött a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Coca-Cola. HBC Magyarország Kft. A kólagyártó multinacionális cég vállalta, hogy erősíti a magyar beszállítók jelenlétét az ellátási rendszerében – írta az NGM közleményében.
A közleményből sok konkrétum nem derült ki. A kormány a növekedési tervre hivatkozva írta, hogy a megállapodás célja a Coca-Cola Magyarország hosszú távú jelenlétének biztosítása „a kölcsönös bizalom és kiszámíthatóság jegyében”, illetve a hazai termelés bővítésének elősegítése. A kólagyártó emellett „a versenyképesség növelését célzó magyar kormányzati politika” megvalósításában is segítséget nyújt.
A stratégiai együttműködés értelmében a felek rendszeresen értékelik a beszállítói és fejlesztési együttműködés alakulását, és meghatározzák az aktuális beruházásokat – olvasható a közleményben.

