Becsült olvasási idő: 2 perc
A Heineken Hungária Sajtódíj pályázat nyertesei

A „Fenntarthatóság a hazai vendéglátóiparban és a gasztronómiában” témában a HEINEKEN Hungária által tavaly első alkalommal meghirdetett pályázat fődíját, a HEINEKEN Hungária Sajtódíjat Gábor-Vígh Vanda nyerte. 

A debreceni FM90 Campus Rádió szerkesztő-műsorvezetője, "Fenntarthatóság a termőföldtől az asztalig" címmel készített rádióműsorával vívta ki a szakmai zsűri elismerését, amely a Városi Élet című rádiós magazinműsorban hangzott el 2021. október 29-én. A zsűri emellett két különdíjat is odaítélt Szekeres Andreának (Travelo.hu) és Petz Annának (Kepmas.hu). A HEINEKEN a pályázatot idén, más témában, hagyományteremtő céllal újra meghirdeti.

A HEINEKEN Hungária Zrt. tavaly októberben „Fenntarthatóság a hazai vendéglátóiparban és a gasztronómiában” témában hirdetett pályázatot újságírók, szerkesztők, bloggerek, illetve vloggerek számára. A kiírás szerint a pályázók által előállított tartalmaknak a vendéglátásban elérhető víz- és energiafogyasztás, ételpazarlás és a hulladék mennyiségének csökkentésére, a fenntarthatóbb anyagbeszerzés módszereinek bemutatására kellett koncentrálniuk. Mindezt a hazai és nemzetközi trendek, illetve jó gyakorlatok, informatív tartalmak bemutatásával. A felhívásra már a díj első évében számos pályázat érkezett, a kiírók legnagyobb örömére változatos platformokon közétett, rendkívül értékes tartalmak és színvonalas vizuális megoldások.

A HEINEKEN Hungária pályázat fődíját végül Gábor-Vígh Vanda, Városi Élet című rádiós magazinműsorának "Fenntarthatóság a termőföldtől az asztalig" című epizódjával nyerte el, amely 2021. október 29-én hangzott el a debreceni FM90 Campus Rádióban. A zsűri indoklása szerint a szerkesztő-műsorvezető azzal érdemelte ki az elismerést, hogy a fenntarthatóságról és a szemléletváltás fontosságáról olyan komplex, értő és értékteremtő tartalmat állított elő, amely – közérthető formában – a szakma és a fogyasztók számára egyaránt jól célzott üzeneteket fogalmazott meg.

A különdíjasok között a Képmás.hu és a Travelo.hu 

A győztes nyereménye a Sajtódíj trófea mellett egy utazás Amszterdamba, ahol a holland Heineken Experience látogatóközpont mellett egy egész napos városnézésen, illetve sörtúrán is részt vehet.

A beérkezett pályázatok között több kiemelkedő alkotás is szerepelt, így a zsűri két különdíjat is kiosztott, amelyekkel Szekeres Andrea (Travelo.hu) és Petz Anna (Kepmas.hu) munkáit ismerték el. Mindkét alkotás körültekintő, az adott témában értő és inspiráló volt.

"A 2021-es pályázat témája teljesen összhangban volt stratégiai törekvéseinkkel és segített a közvélemény figyelmét ráirányítani példamutató gyakorlatokra. A HEINEKEN Hungária Sajtódíjat hagyományteremtő szándékkal indítottuk, ezért a pályázatot az idei évben is meg fogjuk hirdetni. Gratulálunk a nyertesnek és a különdíjasoknak, bízom benne, hogy alkotásaik inspirálni fogják a kollégáikat, hogy idén ők is pályázzanak” – mondta el Ludvig Orsolya, a HEINEKEN Hungária Vállalati kapcsolatok és kommunikációs vezetője, a bíráló zsűri vezetője.

A HEINEKEN eredetileg ünnepélyes díjátadó keretében szerette volna kiosztani az elismeréseket, de – tekintettel a jelenlegi járványhelyzetre – végül úgy döntött, az eseményt egy későbbi időpontban tartják meg.