A Magyar Ízek bálját a Gödöllői Királyi Kastélyban rendezik meg március 2-án, hagyományteremtő célzattal. A szokásos báli program mellett az esemény igazi kulináris élményt is ígér, mivel a hét fogásos – kizárólag hazai, minőségi alapanyagokból készülő – gálavacsora megálmodásához 7 elismert séfet kértek fel.Az ételekhez a borokat Magyarország korábbi „Év borászai” prezentálják.

„Olyan gasztronómiai eseményt szeretnénk létrehozni, amely – a MIKSZ hitvallásához igazodva – a hagyományos ízek, alapanyagok tiszteletére épül, ugyanakkor a modern konyhatechnológiát, és a 21. század fogyasztói elvárásait tartja szem előtt. S nem utolsósorban találkozási pontként szolgálhat a minőségi magyar ízek iránt elkötelezett termelők, kereskedők, médiaszereplők, valamint hatóságok és hivatalok képviselői részére” – emelte ki Hajnal Tamás, a Human Telex Reklámügynökség stratégiai és kreatív igazgatója, aki a bált a magyar termelők és a minőségi magyar élelmiszer ünnepeként definiálta.
A Magyar Ízek Kereskedelmi Szövetsége Zrt., illetve jogelődje már harmadik éve bízza meg a Human Telex Reklámügynökséget a teljes körű marketing és rendezvényszervezési feladatok elvégzésével.

