hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Mondelez újraindítja a termelést Ukrajnában

Az Oreo gyártása újra elindulhat.

A Mondelēz International élelmiszergyártó újraindította a termelést Ukrajnában, miután az ország keleti részén fekvő kisvárosban lévő üzeme súlyosan megrongálódott két évvel ezelőtt az orosz invázió során - adta hírül a Reuters.

A cég május végi közleménye szerint a Mondelēz trosztyanec-i üzemét teljesen átépítették, miután tavaly részben már megnyitották, hogy a csokoládégyártást folytathassák. A Mondelēz hangsúlyozta, hogy az ukrán gyárban gyártott Oreot és egyéb csokoládétermékeit nem exportálják a szomszédos Oroszországba.

A Mondelēznek három gyára van Oroszországban , ahol továbbra is helyben értékesítenek, annak ellenére, hogy a dolgozóik, aktivisták és befektetők is bojkottra és bezárásokra szólították fel a céget.

Az oroszországi üzletágat leválasztotta a Mondelēz

A Mondelēz 2023 végén függetlenítette az oroszországi üzleti tevékenységét és egy önellátó ellátási láncot is létrehozott. Az év elején pedig új vezetőséget nevezett ki Európában, beleértve Oroszországot is.

A Mondelēz riválisai, köztük a Nestlé, amely a világ legnagyobb élelmiszeripari vállalata, továbbra is értékesítik termékeiket Oroszországban, mivel az élelmiszerekre nem vonatkoznak nemzetközi szankciók.

A trosztyanec-i üzem javítási munkálatai idején a Mondelēz import útján juttatta el termékeit Ukrajnába. A cég tájékoztatása szerint a trosztyanec-i üzemben készült termékeket a hazai ukrán piacon értékesítik majd, illetve olyan eurázsiai országokban, mint Grúzia és Kazahsztán, ellentétben a korábbi gyakorlattal, amikor az oroszországi gyárak látták el ezeket a piacokat. „Továbbra is növeljük befektetéseinket Ukrajna támogatására és újjáépítésére” – áll a társaság közleményében. 

Nyitókép: Adobe Stock