Karen Lo
Becsült olvasási idő: 1 perc
A NASA tovább vizsgálja az űrbéli zöldségtermesztés lehetőségét

A NASA tovább folytatja mind azon kísérleteit, melyek keretében, a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén fogja vizsgálni a zöldségek és növények űrbéli fejlődését. Az ehhez szolgáló hardver neve „VEGGIE”, melynek tesztelése során a növényekről fényképeket fognak készíteni, és a fejlődésüket is nyomon fogják követni.

„A VEGGIE megfelelő világítással és tápanyag-utánpótlással fogja ellátni a növényeket, amihez egy olcsó növesztőkamrát és ültető ,párnákat’ fog használni a szerkezet – így segítve a gyökérzet tápanyagokkal való ellátását"—magyarázta a NASA egy, az Űrállomáson folyó kutatásokról szóló jelentésében. Az eszköz számos növényfaj „felnevelését” lehetővé teszi, amelyek akár a hosszú küldetésekben részt vevő legénység felfrissülését is szolgálhatják.

Az idáig vagy éppen most termesztett növények között egyebek mellett megtaláljuk a salátát, a búzát, a fokhagymát, az uborkát, a petrezselymet és a kaprot.

"A vizsgálatokból származó tudás a Földön végzett mezőgazdasági munkák számára is előnyös lehet, hiszen hozzásegíthet a vízhez hasonló, értékes erőforrásokat hatékonyabban használó rendszerek megtervezéséhez" – mondta a projektjével kapcsolatban a NASA.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám