A Nestlé bejelentette, hogy megszerzi a németországi székhelyű yfood teljes tulajdonrészét, miután megvásárolja az alapítóknál lévő fennmaradó részvénycsomagot. A tranzakció a cég első akvizíciója az új vezérigazgató, Philipp Navratil irányítása alatt.
A svájci élelmiszeripari vállalat 2023-ban már 49 százalékos részesedést szerzett a társaságban, a mostani tranzakcióval pedig kizárólagos tulajdonossá válik. A megállapodás lezárása a szokásos hatósági jóváhagyásoktól függ, és várhatóan 2026. július 3-án lép hatályba.
A müncheni alapítású yfood 2017 óta fejleszt teljes értékű tápanyag-összetételű, fogyasztásra kész italokat, porokat és szeleteket. Termékei jelenleg mintegy 30 európai országban érhetők el. A vállalat 2025-ben megközelítőleg 150 millió eurós árbevételt ért el, ami kétszámjegyű növekedést jelentett az előző évhez képest.
A Nestlé közleménye szerint a felvásárlás célja a yfood további nemzetközi terjeszkedésének támogatása, különösen az Európán kívüli piacokon. A pénzügyi részleteket a felek nem hozták nyilvánosságra.
Az ügylet jól illeszkedik a Nestlé táplálkozási és funkcionális élelmiszerekre építő portfólióstratégiájába. A yfood márka az elmúlt években a gyorsan növekvő, kényelmi és teljes értékű táplálkozási megoldásokat kínáló szegmens egyik meghatározó szereplőjévé vált Európában.
Fotó illusztráció: Adobe Stock


