A FOX News nemrég arról számolt be, hogy egy pizzarajongó a közelmúltban megpróbálta kideríteni: vajon az ilyen dobozok újrahasznosíthatók? Tudják, mert hogy kartonból vannak.
A válasz az, hogy nem.
Darby Hoover, a Natural Resources Defense Council (Természetvédelmi Tanács) munkatársa elmondta, hogy miért is nem dobhatjuk ki az újrahasznosítható hulladékkal együtt a (használt) pizzás dobozokat.
Hoover elmondása szerint a dobozokhoz használt likacsos papír „különösen fogékony az étel- és italszennyeződésekre”. Ez kiváltképp igaz a kartondobozra ragadt maradék sajtra, zsírra és olajra.
A pépesítési eljárásnak alávetett papírtól az étel és az olaj nem szétválasztható.
Valószínűleg néhány embert sok bosszúságtól megóvunk hát azzal, ha a legközelebb a kiürített pizzás dobozokat egyszerűen csak a sima szemeteskukába dobjuk.
Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám

