Sikeresen lezárult a Fővárosi Beszédjavító Intézet és a Színes Városért mozgalom nyelvbarátoknak meghirdetett pályázata, melynek célja, hogy együtt keressük a „legszínesebb magyar szót” anyanyelvünkre irányítva ezzel a figyelmet.
A beérkezett több száz szóból közel harmincezer internetes szavazó részvételével a július 11-én lezárult szavazás eredményeképpen ebben az évben a legszínesebb magyar szó címet a SZABADSÁG nyerte el. Az első helyezést elért pályázat beküldője 2 darab hetijegyet nyert a Sziget Fesztiválra, a további díjazottak HP nyomtatókat és 100 db Pöttyös Túró Rudit kaptak.
Majdnem nyertek
A nyertes szabadság szón kívül az élmezőnyben végeztek még a következő nyelvünk valódi sokszínűségét bizonyító szavak, mint a gyöngy, buborék, záporeső, pirkad, kanyar, pitymallat, tyúkhúsleves, pipitér, csoki. Ezek a szavak és a többi beérkező pályázat is bizonyítja, hogy nyelvünk még mindig nagy kincseket rejteget az arra nyitottak számára, egyik szó színesebb, mint a másik, használatukkal pedig nyelvünk nem szürkül el, sőt tovább színesedik.
Kitűzött célunkat elértük, - mondta el Mosányi Emőke, a Fővárosi Beszédjavító Intézet igazgatója - hiszen mind a pályázók, mind a szavazatukat leadók szem előtt tartották azt, hogy a nyelvünket valóban színessé, izgalmassá, változatossá tevő szavak versenye folyjon az elmúlt hetekben. Ez a sokakat megmozgató kampány is bizonyítja, hogy a nyelv, az anyanyelvvel kapcsolatos kérdések napjainkban is kiemelten érdeklik az embereket.
Az idei sikerek után a szervezők jó esélyt látnak rá, hogy a következő évben is megkeressék az év legszínesebb magyar szavát DE ADDIG IS...valószínűleg elmennek - szabadságra...

