Fok Imre
Becsült olvasási idő: 1 perc
Élelmiszernövényeink tápanyagtartalma folyamatosan csökken

Míg a talajaink mikroelem-tartalmát hagyjuk leszegényedni, a táplálkozásunkban sok jóra ne számítsunk – figyelmeztet cikkében az agroinform.hu.

A vitamin olyan szerves vegyület, amely kis mennyiségben ugyan, de nélkülözhetetlen az emberi szervezet számára, viszont kellő mennyiségben az előállítására nem képes, ezért tápanyag formájában kénytelen hozzájutni.

Az egészséges szervezet működéséhez nemcsak vitaminokra, hanem ásványi anyagokra, kofaktorokra (olyan szerves molekula vagy fémion, amely nélkülözhetetlen ahhoz, hogy egy enzim kifejtse a hatását) és nyomelemekre is szükség van.

Ám úgy tűnik, az utóbbi időben nincs minden rendben a legfontosabb vitaminforrásunkkal. Több adat is publikálásra került, amely azt látszik bizonyítani, hogy az utolsó 30-40 évben a vizsgált növények ásványi anyag és vitamintartalma jelentősen csökkent. Ezt követve az állati termékekben is (tej, tojás, húsok) hasonló csökkenés mutatkozik, ami nyilván a takarmányok csökkenő ásványi anyag tartalmának a következménye lehet.

Mi okozhatja az esetenként elképesztő mértékű csökkenést? Megváltoztak a termesztett fajták?

A választ a kérdésekre, valamint a cikk folytatását ezen a linken találjuk.