Becsült olvasási idő: 0 perc
Adj le egy kis zsírt!

Kampányt indított a Mol Nyrt. májusban a használt sütőolaj leadásának ösztönzésére - közölte a vállalat hétfőn MTI-vel.

A közlemény szerint a 2011-ben indult, egész évben tartó begyűjtési kezdeményezést kedvezően fogadta a lakosság, eddig összesen mintegy 250 tonna használt sütőolajat juttattak el a benzinkutakra, amely így nem szennyezi lefolyókat.

A leadott zsiradékot a Mol tisztítás és feldolgozás után bioüzemanyag összetevőként használja fel, így újrahasznosított, környezetbarát termék lesz belőle.

A begyűjtésben a társaság 178 kútja vesz részt.

A Mol a lakosság környezettudatosságának ösztönzése érdekében egyebek mellett egy nyereményjátékot is indított májusban - olvasható a közleményben.