A Magyar Lapkiadók Egyesülete is arra biztatja tagjait és olvasóit, hogy - ha még nem tették - vegyék fel az első, második vagy harmadik oltásukat.
A vasárnapig tartó oltási akcióhéten nem kell sem időpontot foglalni, sem előzetesen regisztrálni.
György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára múlt heti sajtótájékoztatóján elmondta, fontosnak tartják az átoltottság növelését, mivel a delta variáns rendkívül agresszíven fertőz. Biztatják azokat, akik még nem kapták meg a vakcinát, hogy éljenek az akcióhét adta lehetőséggel.
Míg a vírus korábbi variációja ellen nyolc-tíz hónapig is védettséget biztosított a vakcina, a delta variáns esetében már négy-hat hónap után jelentősen csökken az immunválasz.
A kórházakban reggel hét órától este hétig várják a jelentkezőket, akiknek hozzájárulási nyilatkozatot kell kitölteniük.
Természetesen nem csupán az oltási akcióhéten lehet megkapni a vakcinát, az időpontfoglaló előtte és utána is nyitva van - hangsúlyozta az államtitkár. Minden kórházi oltóhelyen vannak foglalható dátumok, és a háziorvosokkal is fel lehet venni a kapcsolatot.
Nagyon fontos, hogy "az oltakozási hajlandóságot még tovább tudjuk növelni annak érdekében, hogy a negyedik hullámot is le tudjuk törni" - fogalmazott György István.
Egyes megyékben szakrendelőkben is immunizálnak az akcióhéten, ezekben az oltásra nyitva álló időtartam eltérhet a kórházi, reggel héttől este hétig húzódó sávtól. A koronavirus.gov.hu oldalon erről is lehet majd tájékozódni - hangsúlyozta az államtitkár.
Oltópontok listája az oltási akcióhéten: Oltópontok

