Becsült olvasási idő: 1 perc
Aki kimarad, az lemarad

Azoknak a termelőknek, akik az agrárkár-enyhítési rendszerben tagsággal rendelkeznek, 2017. szeptember 15-ig kell megfizetniük a kárenyhítési hozzájárulást a Magyar Államkincstár (MÁK) által megjelölt számlára.

Fontos tudni, hogy a fenti határidő a kárenyhítési hozzájárulás MÁK-számlára történő beérkezésének a határideje, tehát nem az összeg feladásának az időpontja.

A tárgyévi egységes kérelemben bejelentett területméretek és termesztett növénykultúrák figyelembe vételével kárenyhítési hozzájárulás fizetési kötelezettség keletkezik, erről és a kapcsolódó teendőkről a Magyar Államkincstár (MÁK)  július közepéig határozatában tájékoztatta az érintett gazdákat.

Amennyiben a jelzett határidőig a MÁK-számlára a termelő nem fizeti be a kárenyhítési hozzájárulást, a 2017. kárenyhítési évben nem részesülhet kárenyhítő juttatásban függetlenül attól, hogy károsult és az egyéb támogatási feltételek teljesültek.

A 2017-es kárenyhítési évben várhatóan jelentős számú kárenyhítő igényt nyújtanak be novemberben a gazdálkodók, tekintettel az idei téli és a tavaszi fagyra, a jégesőre és amiatt, mert megnövekedtek az aszálykár sújtotta területek.