Becsült olvasási idő: 1 perc
Amerikai intézet: a nők semennyi alkoholt se igyanak a terhességük alatt!

Nemrég megjelent értekezése fényében az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia azt javasolja, hogy a megelőzhető magzati alkohol spektrumzavarok elkerülése érdekében a várandós anyák teljes mértékben tartózkodjanak az alkoholfogyasztástól. A The Daily Meal beszámolója.

A terhesség három trimesztere alatt semennyi alkohol elfogyasztása sem biztonságos, állítja klinikai jelentésében az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia (American Academy of Pediatrics – AAP).

A szülés előtti alkoholfogyasztás „elsődleges megelőzhető oka a születési rendellenességek, illetve a szellemi és idegrendszeri fejlődési zavarok kialakulásának" és „a kutatás egyértelműen kimutatta, hogy a prenatális alkoholexpozíció számos, a fejlődésre gyakorolt mellékhatást okoz" – állítja az AAP.

Míg a múltban néhány tanulmány azt sugallta, hogy a mérsékelt alkoholfogyasztás a várandós nők számára biztonságos lehet, az új kutatás szerint

„A terhesség alatt semennyi alkohol elfogyasztása sem tekinthető biztonságosnak: az alkohol elfogyasztását illetően nincs biztonságos trimeszter; az alkohol minden formája, úgymint a sör, a bor és a szeszes italok hasonló kockázatot jelentenek; és a mértéktelen ivás dózisfüggő kockázatot jelent a fejlődő magzat számára."

Tekintettel arra, hogy a magzati alkohol spektrumzavarok (FASDs) az alkoholtól történő tartózkodással megelőzhetőek, az AAP azt javasolja, hogy a nők az utódaik védelme érdekében a terhesség teljes időtartama alatt tartózkodjanak az alkoholos italoktól.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám