Becsült olvasási idő: 1 perc
Antonio Banderas, a Wrigley új arca

Az elsősorban rágógumikról ismert élelmiszeripari multi, egy éven át tartó együttműködést kezdeményezett a hollywoodi sztárral, aki a márka globális nagykövete lesz.

Az Orbit, a Spearmint és a Hubba Bubba gyártója február 14.-én „Break up with lingering food” címmel nemzetközi reklámkampányt indít Antonio Banderas-szal.

A projekt részét képezi a Wrigley 2011-ben kezdeményezett marketing stratégiájának, amely az Extra-cukormentes rágógumi márka pozitív egészségügyi hatásait promotálja. A cég szerint a spanyol származású színész „tökéletes nagykövet” ahhoz, hogy az Extra célcsoportját a mindennapi szájápolási rutinra ösztönözze.

wrigleyBanderastól egyébként sem idegen a feladat, hiszen korábban a Marks & Spencer marketingjében vállalt szerepet – egy 2007-ben, a M&S nagykövetével Twiggy-vel, egy klasszikus hollywoodi stílusú filmtrailer-ben tűnt fel.

Az Extra márka már most nagy népszerűségnek örvend például Nagy-Britanniában, ahol a cukormentes rágógumik eladási listáján az élre került. A Nielsen adatai szerint, az Extra értékesítései 11,6%-kal, 172 millió fontra nőttek 2012-ben. A második legnépszerűbb szénhidrátmentes rágó – a szintén Wrigley termék – az Airwaves, amely viszont csak 4,3%-os forgalombővülést tudott produkálni, és eladásai is jóval szerényebb, 34.1 millió fontnyi bevételt hoztak.

A Wrigley tavaly november óta új nemzetközi marketing igazgatót alkalmaz. Bower-Nye, a vállalat rágógumi és cukrászsütemény portfóliójának menedzsmentjéért felel – számol be a marketingmagazine.