Várhatóan január végén kerül a kormány elé a következő évek fejlődését meghatározó élelmiszeripari stratégia – írta keddi számában a Vidékfejlesztési Minisztériumra (VM) hivatkozva a Napi Gazdaság.
A lap közlése szerint ennek forrása még nem szerepel a tárca költségvetésében, csak a Magyar Fejlesztési Bank által refinanszírozott, januárban hatmilliárd forint keretösszeggel induló élelmiszeripari forgóeszköz-hitelprogram kamattámogatására szánt összeg.
A Napi Gazdaság azt írta: a 2014-2020 közötti uniós társfinanszírozású programok idei tervezése során kiemelt figyelmet és jelentős összeget fordítanak az élelmiszeriparra. Különböző alapokból a tervek szerint mintegy 500 milliárd forintot szánnának az ágazat fejlesztésére.
Amellett, hogy a tervek szerint a stratégia elősegíti a 2004 óta jellemzően veszteséges ágazat talpra állását, cél az is, hogy nőjön a kapacitás és a kibocsátott termelési érték, a jelenlegi 120 százalékos önellátási szintről 150 százalékra.

Becsült olvasási idő: 1 perc
Hamarosan a kormány előtt az élelmiszeripari stratégia
A 2014-2020 közötti uniós társfinanszírozású programok idei tervezésénél kiemelt figyelmet fordít a kormány az élelmiszeriparra. Különböző alapokból a tervek szerint mintegy 500 milliárd forintot szánnának az ágazat fejlesztésére – írta a Napi Gazdaság.
