Becsült olvasási idő: 1 perc
Arany Effie-díjat kapott a Watt energiaital

Az élelmiszer hirdetések alkoholmentes ital kategóriájában a Watt energiaital „Csücs of the year” kampánya végzett az élen a jubileumi Effie gálán. A Magyarországon 10. alkalommal megrendezett reklámversenyen a hirdetések valódi célját, a hatékonyságot díjazza a szakmai zsűri.

 

Idén 10. alkalommal rendezte meg a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) és a Reklám Világszövetség (IAA) Magyar Tagozata az Effie versenyt, amelyet a reklámszakma Oscar díjának is neveznek. Rangos mezőnyben, 105 induló közül, szigorú szakmai szempontok alapján választották ki a legjobb kereskedelmi és társadalmi célú hirdetéseket. Az élelmiszer hirdetések alkoholmentes ital kategóriájában a BUSZESZ Zrt. által gyártott WATT energiaital „Csücs of the year” elnevezésű kampánya szerezte meg az első helyezettnek járó arany Effie díjat. A WATT márka stratégia kommunikációs ügynöksége az ACG Reklámügynökség, a most díjazott kampány is az ő munkájuk.

Weinhardt Csaba, a Buszesz Zrt. cégvezetője a díjkiosztó gálát követően elmondta:  

„Jelentős eredménynek tartom, hogy a gazdasági válság közepette, alacsony költségvetésből sikerült egy rendkívül eredményes kampányt létrehoznunk, amelynek eredményei magasan túlszárnyalták az eredetileg kitűzött céljainkat. A „Csücs of the year” kampánynak köszönhetően egyedülálló módon tudtunk kiépíteni egy a mai napig aktív, lelkes és hűséges fogyasztói tábort a rendkívül telített hazai energiaital piacon. A Watt márka szempontjából fontos lépés számunkra ez a kampány a jövőbeni kommunikációs aktivitásaink megalapozásához.”

Weinhardt Csaba a díjkiosztó kapcsán azt is megemlítette, hogy a közeljövőben ismét kommunikációs újításokra készülnek a Watt energiaital-család háza táján, így például korszerűsítik a termékek csomagolását is. Hogy pontosan milyen módosításokat végeznek, arról egyelőre nem árult el bővebbet, de ígérete szerint néhány héten belül kiderülnek a részletek.