A hatékonyabb működés érdekében a tavaly decemberi kamarai tisztújítás alkalmával átalakult a kamarai szakmai osztályok rendszere. Az összevonások és racionalizálások révén a korábbi 15
helyett 9 osztály fog működni a szervezetnél.
A Szabó Levente vezetésével felálló Környezeti, vízgazdálkodási és fenntarthatósági osztályon belül két alosztály, az Öntözésfejlesztési és vízgazdálkodási, illetve a Környezetvédelmi és fenntarthatósági alosztály jött létre. Az osztályelnök a szakmai osztály első és legfontosabb feladatának az öntözésfejlesztési stratégiai megalkotásában és megvalósításában történő aktív szerepvállalást tartja, ez ugyanis a hazai mezőgazdaság jövője szempontjából kulcsfontosságú.
A Fiatal gazda és innovációs osztály legfontosabb feladatai lesznek a gazdaságok átadásának gördülékenyebbé tétele, a gyakorlati tudáshoz és az innovációs jó gyakorlatokhoz való hozzáférés elősegítése, a fiatal gazdák közötti együttműködés fokozását, az agrárkarrier vonzóbbá tételét tartja az osztály legfontosabb feladatának – hangsúlyozta Weisz Miklós elnök.
Kihívás a klímaváltozás
A két horizontális szakmai osztály tevékenységét Kis Miklós Zsolt, a NAK általános agrárgazdasági ügyekért felelős országos alelnöke felügyeli. Az alelnök az alakuló üléseken elmondta, hogy a klímaváltozás miatt minden eddiginél nagyobb kihívásokkal kell szembenézniük a gazdálkodóknak. A NAK Környezeti, vízgazdálkodási és fenntarthatósági osztályának fontos szerepe kell, hogy legyen abban, hogy a tagságot felkészítse ezekre a változásokra.
A kilenc osztály: Szántóföldi növénytermesztési és beszállító ipari; Kertészeti és beszállító ipari; Állattenyésztési és beszállító ipari; Élelmiszer-feldolgozási; Agrár- és élelmiszer-kereskedelmi; Kistermelői, együttműködés és helyi kezdeményezések; Erdő- és vadgazdálkodási; Fiatal gazda és innovációs; Környezeti, vízgazdálkodási és fenntarthatósági – osztály működik a Kamaránál.

