A 82. OMÉK szeptember 18-án nyílt meg a Hungexpón, ahol a hazai agrárium és a nemzetközi piac képviselői találkoznak négynapos programsorozaton. A rendezvényt megnyitó Nagy István agrárminiszter kiemelte: a következő évek kulcskérdései a fenntarthatóság, a versenyképesség és a külpiacra jutás lesznek. Hangsúlyozta, hogy a járvány, a geopolitikai válságok és a klímaváltozás komoly kihívást jelentettek, ezért a jövőben a versenyképesség és a fenntarthatóság egyensúlyát kell megteremteni, amelyhez célzott pályázatok és támogatások nyújtanak segítséget a gazdáknak.
A vásárt szervező Agrármarketing Centrum ügyvezetője, Ondré Péter szerint is viharos időszakon van túl az agrárium, a jövőben pedig elengedhetetlen, hogy növekedjen a bizalom a fogyasztók és gazdák között, amely egyúttal az OMÉK egyik missziója is. A magyar termékek leghűségesebb vásárlói mindig a hazai vásárlók lesznek – fogalmazott.

Az OMÉK egyik fontos szakmai pillére a Hungarian Food Summit, melynek keretében több mint 3000 üzleti tárgyalás zajlik a magyar cégek és a világ 36 országából érkező 230 beszerző között. A 2023 óta működő program célja a külpiacra jutás támogatása, és a hosszú távú partnerségek kiépítése.

Az OMÉK egyszerre kínál szakmai találkozási pontot és közösségi élményt: a látogatók a legújabb technológiáktól a gasztronómiai különlegességekig mindent megtalálnak. Az idei partnerország, a Fülöp-szigetek tíz kiállítóval, különleges alapanyagokkal és egzotikus élelmiszerekkel érkezett, tovább színesítve a kínálatot. A rendezvény célja, hogy erősítse a bizalmat a termelők és fogyasztók között, miközben új piacokat nyit a magyar agrárium számára.


