Samantha Neudorf
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az ausztrál szülők nincsenek elájulva a kannabiszos energiaitaltól

Ausztrál szülők tiltakoztak egy kendermagkivonatot tartalmazó ital ellen, mivel szerintük a termék a gyerekeknek azt sugallja, hogy a marihuána biztonságos. A The Daily Meal cikke.

Az ausztrál szülők egy része nem nézi jó szemmel, hogy a Cannabis Energy Drink nevű ital bizonyos szupermarketekben megvásárolható. A mondott felmenők azt követelik, hogy azonnal távolítsák el a terméket a boltok polcairól, mivel az drogot reklámoz a gyerekeik számára.

Az energiaitalt Ausztriában állítják elő és kendermagkivonatot tartalmaz.  Nincs benne ugyanakkor sem tetrahidrokannabinol (THC), sem pedig egyéb pszichoaktív anyag, így nincs olyan hatása, mint a marihuánának.

A szülőknek az energiaital reklámozásával van a legnagyobb problémájuk. A Cannabis Energy Drink Facebook oldalán például a hirdetéseken számos, fiatalember látható, akikről akár azt is lehet hinni, hogy drogot reklámoznak.

„Beszéltem a cég egyik dolgozójával az italról” – mondta kétgyermekes anyaként Simone Calnon a West Australiannek. – „és ő csak kuncogott, majd pedig annyit mondott: «Ugyan, ez csak egy ital!». Úgy látszik, a kannabisz egyeseknek már kulturális normává vált.”

Az Independent Grocers Alliance (IGA) Huntingdale-i üzletében a panaszok miatt mindenesetre el fogják távolítani a Cannabis Energy Drinkeket a polcokról. A maradék kartonokat vissza fogják küldeni a beszállítónak.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám