hero
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az éhezés nem megy nyári szabadságra...
Az élelmiszerárak példa nélküli emelkedése olyan családokat is kiszolgáltatott helyzetbe hoz, akik nemrég még stabilnak hitték az anyagi hátterüket. Az Élelmiszerbank felhívása.

“Az Ön környezetében is élhetnek olyanok, akik soha korábban nem szorultak mások segítségére, most mégis segélycsomagért kellett fordulniuk az Élelmiszerbank hálózatához. Az élelmiszerárak elszabadulása sokakat hozott lehetetlen helyzetbe”  -írják.

További 50 körzetben várnak a segítségünkre.

“Az Élelmiszerbank minden morzsát felkutat, szeretnénk a tavalyi 8 millió kilónál is több élelmiszerrel segíteni a nélkülözőknek. Év eleje óta több mint 100 áruházat csatoltunk be ételmentő hálózatunkba, már az ország 500 pontján gyűjtjük össze minden nap a feleslegeket, így ötödével tudtuk emelni a kiosztható mennyiséget. Azonban sajnos még ez sem elég!"

A szervezetnek további 50 élelmiszermentő pontot kellene elindítania a nyár közepéig, ha lépést szeretne tartani az infláció miatt bővülő rászorulói igényekkel. Abonyban, Békésben, Dunaföldváron, Hajdúböszörményben, Kiskunfélegyházán, Mezőtúron, Nagykanizsán, Szentesen, Tolnán és további háromtucat településen nélkülözők ezrei számítanak a segítségükre.

Akik már nem tudnak tovább szorítani a nadrágszíjon…

Az elmúlt hónapok extrém áremelkedései az étkezési kiadásokon érzékelhetők leginkább. A leggyorsabban dráguló termékek tízes listáján kilenc helyet olyan alapvető élelmiszerek foglalnak el, mint a zsemle, a margarin vagy a kenyér.

“Sokan vannak, akiknek már nincs miből spórolni, hiszen már kenyérből sem tudnak annyit vásárolni, amivel jóllakhatnának. Az Élelmiszerbank ezeknek az embereknek nyújt segítő kezet: idős embereknek, nagycsaládosoknak, fogyatékkal élőknek és a legkisebb településeken élő emberek tízezreinek. Az ő nevükben kérjük most az Ön segítségét is.”

További információk, adományozás, csatlakozás a támogató kampányokhoz itt!