“Az Ön környezetében is élhetnek olyanok, akik soha korábban nem szorultak mások segítségére, most mégis segélycsomagért kellett fordulniuk az Élelmiszerbank hálózatához. Az élelmiszerárak elszabadulása sokakat hozott lehetetlen helyzetbe” -írják.
További 50 körzetben várnak a segítségünkre.
“Az Élelmiszerbank minden morzsát felkutat, szeretnénk a tavalyi 8 millió kilónál is több élelmiszerrel segíteni a nélkülözőknek. Év eleje óta több mint 100 áruházat csatoltunk be ételmentő hálózatunkba, már az ország 500 pontján gyűjtjük össze minden nap a feleslegeket, így ötödével tudtuk emelni a kiosztható mennyiséget. Azonban sajnos még ez sem elég!"

A szervezetnek további 50 élelmiszermentő pontot kellene elindítania a nyár közepéig, ha lépést szeretne tartani az infláció miatt bővülő rászorulói igényekkel. Abonyban, Békésben, Dunaföldváron, Hajdúböszörményben, Kiskunfélegyházán, Mezőtúron, Nagykanizsán, Szentesen, Tolnán és további háromtucat településen nélkülözők ezrei számítanak a segítségükre.
Akik már nem tudnak tovább szorítani a nadrágszíjon…
Az elmúlt hónapok extrém áremelkedései az étkezési kiadásokon érzékelhetők leginkább. A leggyorsabban dráguló termékek tízes listáján kilenc helyet olyan alapvető élelmiszerek foglalnak el, mint a zsemle, a margarin vagy a kenyér.
“Sokan vannak, akiknek már nincs miből spórolni, hiszen már kenyérből sem tudnak annyit vásárolni, amivel jóllakhatnának. Az Élelmiszerbank ezeknek az embereknek nyújt segítő kezet: idős embereknek, nagycsaládosoknak, fogyatékkal élőknek és a legkisebb településeken élő emberek tízezreinek. Az ő nevükben kérjük most az Ön segítségét is.”
További információk, adományozás, csatlakozás a támogató kampányokhoz itt!


