Gőgös Zoltán parlamenti képviselő közleményében Orbán Viktor kormányfő és Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szombati, Cegléden elmondott szavaira reagálva azt írta: a „miniszterelnök azon kijelentése, hogy véget vetnek a külföldi vircsaftnak, nem más, mint egy kommunikációs blöff”.
Hozzátette, hiába védi Orbán Viktor és Fazekas Sándor a „fideszes bizniszt”, az MSZP 2014 után felbontja a tisztességtelen szerződéseket, és a felszabaduló területeket – átlátható módon – helyi gazdálkodók rendelkezésre bocsátja. Úgy fogalmazott: a földtörvényt pedig, amely az elfogadása esetén is csak 2014 májusában lép hatályba, „azonnal a történelem szemétdombjára küldjük, a jelenlegi kormánnyal együtt”.

Becsült olvasási idő: 0 perc
Az MSZP az új földtörvényről
Az MSZP szerint a tervezett földtörvény egyáltalán nem korlátozná a már Magyarországon gazdálkodó külföldiek földszerzését, de nem juthatnának saját földhöz azok a fiatal mezőgazdasági szakemberek, akik jelenleg a társas vállalkozások alkalmazottjai.
