Idén a balatonfüredi Figula Mihály vehette át a Borászok Borásza-díjat. Az április utolsó hétvégéjén rendezett nagyszabású díjátadó gálavacsora keretein belül tizenharmadik alkalommal adták át a rangos elismerést.
A Borászok Borászai egyenként megalkották a saját ötvenes listájukat az általuk javasolt nevekkel, amelyet elküldtek a díjat gondozó Vinum Praemium Alapítvány kuratóriumához.
A beérkezett listákat a kuratórium összegezte, majd közös megegyezéssel véglegesítették az 50 legjobb magyar borász nevét. Ők aztán újra szavaztak, így alakult ki az az öt fős lista, amelyre a végső szavazáson lehetett voksolni.
A győztes Figula Mihály így fogalmazott:
„Tesszük a dolgunkat, úgy tűnik, ez tetszik az embereknek. Hogy mi ennek a végpontja, azt nem tudjuk, minden nap csak egy állapot. Mi sose vagyunk elégedettek. Borzasztóan megtisztelő ez a díj, ilyen környezetben, ilyen kollégákkal. Annyit tudok ígérni nektek, nagyon komolyan vesszük továbbra is a dolgunkat, aki minket ismer, tudja, a nap 24 órájában mind a 17 kollégával a maximumra törekszünk.
Mindenkinek szeretném megköszönni, mert 2008-ban, édesapám halálakor erősen billegett a léc. Rengeteg segítséget kaptam a borászoktól, akik közül valaki véletlenül mindig felénk autózott, és ha már ott járt, megnézte, minden rendben van-e. Ez tényleg egy közösség, amit csak azok éreznek, értenek, akik benne élnek. A neheze most jön, meg kell felelni a díjnak. Mi megpróbáljuk. Még egyszer köszönöm!”

Becsült olvasási idő: 1 perc
Balatonfüredi a Borászok Borásza 2019-ben
Tizenharmadik alkalommal adták át a rangos díjat.
