Mintegy 35 százalékkal 16,7 milliárd forintra nőtt a NAGISZ Csoporthoz tartozó Nádudvari Élelmiszer Kft. árbevétele tavaly, adózott eredménye ugyanakkor a költségek jelentős növekedése miatt 424 millió forintra mérséklődött az egy évvel korábbi 557 millió forintról - ismertette a cég gazdálkodási eredményeit a vállalat ügyvezető igazgatója egy sajtóbeszélgetésen.
Nagy Ádám elmondta, hogy küzdöttek az alapanyag- és az energiaárak jelentős emelkedésével, a csökkenő nyereség pedig azt tükrözi, hogy a költségek növekedésének csak egy részét építették be áraikba.
Most kedvezőbb folyamatok indultak el, a tej alapanyagára például már csökkent, és ez rövidesen megjelenik a bolti árakban is. A cég az idén több mint 18 milliárd forintos forgalomra számít, pár éven belül pedig 20 milliárd forintot meghaladó árbevételt tervez.
Az üzletekben hamarosan megjelennek a vállalat magyar tejből készült klasszikus gyümölcsjoghurtjai, a fagyasztott mirelit-termékekkel pedig a külföldi piacokon is egyre jelentősebb szereplő kíván lenni a Nádudvari.
Háttér: Tavaly, 2022-ben a cégnél 312-en dolgoztak, az EBITDA 862 millió forint volt.
Via MTI
Kép: adobe.com, illusztráció


