Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Beépíti a szén-dioxidot egyes termékeinek csomagolásába a dm

30 százalékban újrahasznosított szén-dioxidból készült műanyag-csomagolást mutatott be a dm-drogerie markt. 

A környezetbarátabb plasztikkiszerelések gyártása folyamán a vállalat LanzaTech nevű partnercége az üvegházhatású gázt először átalakítja etanollá, és végül ezt az anyagot integrálják a csomagolásba.

„A szén-dioxid az egyik ipari üzem kéményéből közvetlenül egy bioreaktorba kerül – kezdett a technológia vázlatos ismertetésébe Kerstin Erbe, a dm termékmenedzsmentért felelős ügyvezető igazgatója. – A bioreaktorban a szén-dioxidot baktériumok segítségével konvertálják etanollá, ami ipari méretekben a világon egyedülálló procedúrának számít.”

Nem elég, hogy az új módszerrel az üzemek károsanyag-emisszióját jelentősen mérsékelni lehet, de alkalmazása mellett a műanyag-kiszerelések gyártásában felhasznált kőolaj mennyisége is nagy mértékben redukálható.

Az újféle plasztikból készült flakonban első lépésben a Denkmit Ultra nevű mosogatószerét bocsátja forgalomba az üzletlánc, a környezetbarátabb csomagolás azonban az elkövetkező hetekben várhatóan több más sajátmárkás termék esetében is bevezetésre kerül. A dm tájékoztatása szerint a speciális összetételű flakonok várhatóan még év vége előtt a cég magyarországi üzleteinek polcain is megjelennek majd.