hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 2 perc
Black Friday helyett „jótékony péntek” a dm-nél
Ismét nemes célra fordítja fekete pénteki forgalmának 5 százalékát a dm.

Mostanra már hagyománnyá vált, hogy a Black Friday napon árzuhanás helyett a jótékonyságra hívja fel a figyelmet a dm. A tradíció idén is folytatódik, a november 25-i forgalom 5 százalékát újfent egy fontos kezdeményezés támogatására ajánlja fel a drogérialánc. 

A Black Friday hatalmas akciói nem illenek a dm-hez, így náluk a vevők nem találkozhatnak ezen a napon sem százalékos kuponokkal, helyette viszont megtapasztalhatják, milyen is az, amikor egy fontos ügy mellé állnak. Idén a fenntarthatósági és szociális szempontokat igyekezett ötvözni a drogérialánc. A fenntarthatóság kérdései manapság megkerülhetetlenek, miközben a gazdasági környezet egyre több bizonytalanságot tartogat. Életminőségünket tekintve a modern „háztájik” szerepe egyre fontosabbá válik: a kis területeken művelt földek összeadva jelentős hatással bírnak talajaink egészsége, a biodiverzitás, valamint élelmiszerbiztonságunk megőrzése szempontjából. Az egészséges életmód támogatása kiemelt terület a drogéria számára a kezdetek óta, ezért forgalmuk 5 százalékát az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) és a Zöld Kör egyesület projektjére ajánlják fel, hogy bárki kipróbálhassa a biogazdálkodás fortélyait. A projekt további szakmai együttműködő partnere a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége. A projekt megvalósítása 2023 tavaszától indul.

Forrás: dm

Rendszeres növényvédelmi sorozat indul

A dm célja, hogy az edukációs programmal olyan tudásanyaggal ajándékozzák meg az érdeklődőket, ami hosszú távon segíti őket, és hat az életminőségükre. Támogatni szeretnék a vegyszermentes, helyi élelmiszertermelést, a jó gyakorlatok terjedését a helyi közösségekben. A dm az ÖMKi edukációs aktivitásait támogatja, amely során rendszeresen megjelenő növényvédelmi felhívás sorozatot indítanak és megmutatják, vegyszerek nélkül miként óvhatjuk meg a növényeket. A kerti teendőkön az ÖMKi szakértői és McMenemy Márk tévés műsorvezető, a Kert TV házigazdája kalauzolja majd végig az érdeklődőket.  Ezt egy kutatási projekt is kiegészíti majd, a részvevőktől információkat gyűjt az ÖMKi a kertekben felbukkanó kártevőkről és a hatékony védekezési módszerekről, hogy a gyakorlati tapasztalatokkal egymást segíthessék az emberek. 

Összefogás a Zöld Körrel

A Giving Friday projekt keretében a Zöld Kör egyesület közreműködésével hátrányos helyzetű kelet-magyarországi térség iskoláiba is elviszik a vegyszermentes növényvédelem tudnivalóit, konyhakert programot indítanak el pedagógusok, nevelők és szülők bevonásával és szemléletformálásával, valamint klímavédelmet és alkalmazkodást támogató kisléptékű fejlesztéseket hajtanak végre az oktatási intézményekben.