Megnyitotta első éttermét Los Angelesben a ChocoChicken. A falatozóban nem elég, hogy kakaóolajban sütik meg a csirkét, de a húst előtte még keserédes kakaóból készült főzőcsokoládéban is megfürdetik. A csirkét ezek után addig „pirítják”, míg ez mélybarna nem lesz.
Biztos nagyon ostoba ötletnek tűnik – mondja Adam Fleischman, a vállalkozás társalapítója. – Pedig az íze szuper.
Az ínyenckonyhának persze már szerves része a csokoládé. Ezt a finomságot olykor például tésztaszószok gazdagításához is szívesen felhasználják, de a ChocoChicken inkább a kevésbé kifinomult eszközökhöz folyamodik: ebben a vendéglőben inkább a csokoládéketchup a nyerő, a köretek között pedig a fehércsokis krumplipürére, illetve a kacsazsírban sült, csokifűszerezésű hasábburgonyára kapjuk vélhetően fel a fejünket.
Fordítás: Zamaróczy Ádám

