Christopher Hooton
Becsült olvasási idő: 1 perc
Csokoládés sült csirke

Az Amerikai Egyesült Államok folytatja azon misszióját, melynek keretében mindent mindennel összekever, mígnem egyszer csak el nem jut majd a „mindenízű”, homogén trutymóig – vázolja fel a szomorú jövőt a The Independent. Na most ebbe a képbe illeszkedik a csokis csirke.

Megnyitotta első éttermét Los Angelesben a ChocoChicken. A falatozóban nem elég, hogy kakaóolajban sütik meg a csirkét, de a húst előtte még keserédes kakaóból készült főzőcsokoládéban is megfürdetik. A csirkét ezek után addig „pirítják”, míg ez mélybarna nem lesz.

Biztos nagyon ostoba ötletnek tűnik – mondja Adam Fleischman, a vállalkozás társalapítója. – Pedig az íze szuper.

Az ínyenckonyhának persze már szerves része a csokoládé. Ezt a finomságot olykor például tésztaszószok gazdagításához is szívesen felhasználják, de a ChocoChicken inkább a kevésbé kifinomult eszközökhöz folyamodik: ebben a vendéglőben inkább a csokoládéketchup a nyerő, a köretek között pedig a fehércsokis krumplipürére, illetve a kacsazsírban sült, csokifűszerezésű hasábburgonyára kapjuk vélhetően fel a fejünket.

Fordítás: Zamaróczy Ádám