Becsült olvasási idő: 1 perc
CSR csúcstalálkozó Pozsonyban

2014. május 21-22-én Pozsonyban került megrendezésre az év legjelentősebb közép-kelet-európai konferenciája, amelynek témája a vállalati felelősségvállalás gyakorlati bemutatása. A kétnapos rendezvényen több mint 170 vezérigazgató, CSR*, humán erőforrás és kommunikációs szakértő találkozott egymással. Előadások és fórumok keretén belül osztották meg tapasztalataikat, illetve kiállításon mutatták be a jó gyakorlatokat. Idén Magyarországról egyedüliként a Derecskei Gyümölcsös is meghívást kapott, hogy bemutassa Felelős Kertművelés programját, amivel többek között a regionális IKEA, a szlovák Provident, Telekom, Heineken és Hewlett-Packard cégek képviselői között szerepelt a konferencián és kiállítási standja elnyerte a Közönség Díját!

Felelős fogyasztás, vállalati felelősségvállalás és non-profit együttműködések témakörét dolgozták fel a szakemberek ezen a rendezvényen, különös tekintettel a közép-kelet-európai helyzetre. Az évek óta megrendezésre kerülő rangos esemény magyar szakmai partnere a KÖVET Egyesület, akik vezető szerepet töltenek be a vállalati felelősségvállalás elveinek és gyakorlatának népszerűsítésében és akik meghívásából a Derecskei Gyümölcsös részt vehetett ezen az eseményen.

A fenntartható fejlődés szinte már unalomig ismételt, jól csengő kifejezés, de hogyan tudjuk ezt úgy megvalósítani, hogy közben a gazdaság is fejlődjön? Egyre több cég törekszik arra, hogy ne csak vállalati felelősségvállalási programja, de innovatív, környezettudatos terméke, szolgáltatása is legyen, amivel erősíti piaci jelenlétét. A fenntartható és felelős üzleti modellre történő átállás sok kérdést vet fel, amire kiváló lehetőség egy olyan esemény, ahol az érintett felek döntéshozói, vezetői találkoznak és tapasztalatokat cserélnek.

A hazai viszonylatban is egyedülálló Felelős Kertművelés programot kidolgozó Derecskei Gyümölcsös 110 hektáron termel almát, aminek egy részéből speciális, hosszantartó préselési eljárással készítenek 100% natúr almalevet. Különlegességük, hogy a termelés mellett egy agrár-környezeti nevelési programot is elindítottak, amikor évente kétszer kinyitják a gyümölcsös kapuit és különböző szemléletformáló játékok mellett hozzáértő kísérőkkel a kertet is bejárhatják a látogatók.

Szabó Imre a gyümölcsös alapítója így összegezi a szemléletüket:
„Családi vállalkozásként magunk előtt látjuk a gyümölcsöst több generáció távolságban is, ezért törekszünk a leginkább fenntartható és felelős kertművelési gyakorlatok alkalmazására. A gyümölcsös számunkra élettér, ahol a termelés mellett a természetes élővilág megőrzésére is törekszünk.”

*CSR= Corporate social responsibility (vállalati társadalmi felelősségvállalás)