Felelős fogyasztás, vállalati felelősségvállalás és non-profit együttműködések témakörét dolgozták fel a szakemberek ezen a rendezvényen, különös tekintettel a közép-kelet-európai helyzetre. Az évek óta megrendezésre kerülő rangos esemény magyar szakmai partnere a KÖVET Egyesület, akik vezető szerepet töltenek be a vállalati felelősségvállalás elveinek és gyakorlatának népszerűsítésében és akik meghívásából a Derecskei Gyümölcsös részt vehetett ezen az eseményen.
A fenntartható fejlődés szinte már unalomig ismételt, jól csengő kifejezés, de hogyan tudjuk ezt úgy megvalósítani, hogy közben a gazdaság is fejlődjön? Egyre több cég törekszik arra, hogy ne csak vállalati felelősségvállalási programja, de innovatív, környezettudatos terméke, szolgáltatása is legyen, amivel erősíti piaci jelenlétét. A fenntartható és felelős üzleti modellre történő átállás sok kérdést vet fel, amire kiváló lehetőség egy olyan esemény, ahol az érintett felek döntéshozói, vezetői találkoznak és tapasztalatokat cserélnek.
A hazai viszonylatban is egyedülálló Felelős Kertművelés programot kidolgozó Derecskei Gyümölcsös 110 hektáron termel almát, aminek egy részéből speciális, hosszantartó préselési eljárással készítenek 100% natúr almalevet. Különlegességük, hogy a termelés mellett egy agrár-környezeti nevelési programot is elindítottak, amikor évente kétszer kinyitják a gyümölcsös kapuit és különböző szemléletformáló játékok mellett hozzáértő kísérőkkel a kertet is bejárhatják a látogatók.
Szabó Imre a gyümölcsös alapítója így összegezi a szemléletüket:
„Családi vállalkozásként magunk előtt látjuk a gyümölcsöst több generáció távolságban is, ezért törekszünk a leginkább fenntartható és felelős kertművelési gyakorlatok alkalmazására. A gyümölcsös számunkra élettér, ahol a termelés mellett a természetes élővilág megőrzésére is törekszünk.”
*CSR= Corporate social responsibility (vállalati társadalmi felelősségvállalás)

