Becsült olvasási idő: 1 perc
Csúcstalálkozó az ÖRT irodájában

Fontos találkozó helyszíne volt az ÖRT irodája – dr. Szente István, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság főigazgatója és dr. Kriesch Attila, az Európai Fogyasztói Központ igazgatója a helyszínen ismerkedett az ÖRT munkájával.

A mostani találkozó az ÖRT elnökének és főtitkárának tavaszi bemutatkozó látogatásán megkezdett párbeszéd folytatása. A találkozó „diplomáciai” jelentősége is óriási, hiszen a megbeszélésre az ÖRT irodájában került sor, amely a hatóság nyitottságát mutatja.

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság számára fontos, hogy folyamatosan ápolja partneri kapcsolatait, megismerje és alaposan tájékozódjon a különböző szakmai szervezetek munkájáról. A jól működő önszabályozás a reklám szakmának is érdeke, hiszen a reklámok nagymértékben befolyásolják a fogyasztók döntéseit, a jogszerű és hiteles reklámban pedig a fogyasztók is alappal bízhatnak.  Az egyik legfontosabb cél tehát az, hogy a vállalások megtartása a gyakorlatban is megtörténjen. Az ÖRT tevékenységének kidolgozott sztenderdjei azt mutatják, hogy érdemi és hasznos együttműködés alakulhat ki a felek között – fogalmaz Szente István az NFH főigazgatója.

Nagy öröm számunkra, hogy Szente István főigazgató úrral és Kriesch Attilával, az NFH szervezetében működő Európai Fogyasztói Központ igazgatójával az ÖRT irodában találkozhattunk, és egyeztettük az együttműködésünk lehetséges területeit, amely a fogyasztók védelmének erősítését és a döntések szempontjainak jobb megismerése révén a szabályoknak való jobb megfelelést segítik elő – tette hozzá Fazekas Ildikó főtitkár.