Az államtitkár hangsúlyozta: az új közbeszerzési törvény egyebek mellett kimondja, hogy érvénytelennek lehet minősíteni beszerzéseket, ha csak egy ajánlattevő marad, illetve a részvétel feltételrendszerének megkönnyítése is abba az irányba mutat, hogy minél többen állhassanak rajthoz a tendereknél.
Csepreghy Nándor kiemelte azt is, hogy a kormányzat fel kívánja készíteni a hazai cégeket a 2020 utáni időszakra, illetve a nemzetközi piacokon való helytállásra. Ezért teszik egyre inkább a hangsúlyt a visszatérítendő forrásokra, és építenek fel olyan konstrukciókat, amelyek hasonlók a jegybank korábbi növekedési hitelprogramjához – közölte.

