Becsült olvasási idő: 0 perc
Digitalizálódik a közbeszerzés

Az elektronikus közbeszerzést február 1-jén bevezetik a központi beszerző szervezeteknél, így a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóságnál, a Nemzeti Kommunikációs Hivatalnál, valamint az Állami Egészségügyi Ellátó Központnál, a többi szervezetnek december 31-ig kell átállnia - mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára a Világgazdaságnak.

Az államtitkár hangsúlyozta: az új közbeszerzési törvény egyebek mellett kimondja, hogy érvénytelennek lehet minősíteni beszerzéseket, ha csak egy ajánlattevő marad, illetve a részvétel feltételrendszerének megkönnyítése is abba az irányba mutat, hogy minél többen állhassanak rajthoz a tendereknél.

Csepreghy Nándor kiemelte azt is, hogy a kormányzat fel kívánja készíteni a hazai cégeket a 2020 utáni időszakra, illetve a nemzetközi piacokon való helytállásra. Ezért teszik egyre inkább a hangsúlyt a visszatérítendő forrásokra, és építenek fel olyan konstrukciókat, amelyek hasonlók a jegybank korábbi növekedési hitelprogramjához – közölte.