Becsült olvasási idő: 0 perc
Digitalizálódó mezőgazdaság

Kedden kezdődik a 3. Precíziós agrárgazdálkodási kiállítás és konferencia (Prega), amelyen egyebek mellett arról is szó lesz, hogy a digitalizáció a precíziós gazdálkodás révén már a mezőgazdaságban is érezteti hatását - mondta Milics Gábor a Nyugat-Magyarországi Egyetem docense hétfőn az M1 aktuális csatornán.

A konferencián három szekció lesz: szántóföldi növénytermesztés, kertészet és az állattenyésztés.

Az egyetemi docens szerint a szántóföldi növénytermesztésben a precíziós gazdálkodás arra ad lehetőséget, hogy a termelés környezetkímélő és fenntartható legyen.

Milics Gábor hozzátette: az állattartásban a precíziós gazdálkodás az egyedeket tudja vizsgálni, a fejlesztés révén a gazdák például a takarmányozási feladatokat az egyes állatokra szabva tudják megoldani.

Kiemelte: a precíziós gazdálkodást tekintve Magyarországon ugyanazok a technológiák állnak a gazdák rendelkezésére, mint az Egyesült Államokban, illetve Nyugat-Európában.

Főként a fiatal gazdák fogékonyak az új technológiára - közölte.