Az ásványokban és nyomelemekben gazdag Pannónia Kincse már a NIVEX Ivóvíz Expóról is első díjjal távozott, ahol vízsommelier-k választották kategóriáján belül a legjobbnak. A hazai márka pedig jó úton jár ahhoz, hogy a szélesebb közönség is megismerje.
A természetes lúgos ásványvíz forgalmazóinak nem titkolt célja, hogy “szívügyileg” is megszólítsák a vásárlókat. Ezt szolgálja a szabadalmi oltalommal védett, kalocsai mintás motívum a palackokon, akárcsak “A legmagyarabb ásványvíznek” mondott elnevezés is. De nem véletlen a beszédes szlogen sem: “Kóstold és érezd a különbséget!”
“A dús ásványvíz esetében is már a lúgos vízhez adják hozzá a szén-dioxidot. Így megkapjuk a buborékot, és a jól ismert csiklandozást a torkunkban, a termék mégsem emeli meg a savszintünket” - magyarázza Nagy Gyula cégtulajdonos.
A lúgos közegben ugyanis teljesen más ősbaktériumok vannak jelen, mint a savas környezetben. Ezek a megközelítőleg 7,9-es PH-értékű, lúgos vizek kifejezetten jótékony hatással lehetnek a szervezetre.
Nemcsak a sportolóknak, hanem a babáknak, a kismamáknak, az időseknek is ajánlott a Pannónia Kincse fogyasztása. Sőt, a nátriumszegény étrend kedvelőinek is javasolható, a vízben ugyanis kevés nátriumsó található, így kifejezetten szívbarát termék.
Minőségét pedig mi sem fémjelzi jobban, mint hogy a 2021-es NIVEX Ivóvíz Expón is remekül szerepelt: első díjat nyert a szénsavmentes, közepes ásványianyag-tartalmú vizek kategóriájában. Mindezt azzal együtt, hogy a zsűriző vízssommelier-k több órán át vakon kóstolták a nemzetközi mezőnyben induló vizeket.

Ám a mostani is nagy pillanat az egykori kis családi cég számára: a termékük mától újra országszerte elérhető, és bárki élvezheti és megtapasztalhatja a lúgos víz jótékony hatásait. A Pannónia Kincse ásványvizet ugyanis már a Lidl üzletlánc polcain is megtaláljuk. A Magyar Termék logó garantálja, hogy a vásárlással a hazai termelőket támogatjuk.


