A Dr. Oetker Magyarország és az SOS Gyermekfalu Magyarország képviselőiből álló zsűri nagyon nehéz feladatot kapott. A lelkes, odaadó munkát tükröző alkotások zsűrizése több napot vett igénybe. Zsűritagok véleménye, a közösségi aktivitás figyelembe vétele mellett, Paréj Nikolett, az Örömrajz csoport alapítója, művészeti szakértő véleménye is befolyásolta a végleges döntést.
A 2012. január 30-án közzétett végeredmény szerint a szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola nyerte az 1 millió forintos fődíjat. A pályázatban 9 egyéni győztes is hirdettek, korcsoportonként, akik Dr. Oetker ajándékcsomagot kapnak.
A közösségek lelkesedésének és összefogásának láttán a pályázatot kiíró Dr. Oetker
Magyarország további díjakat ajánlott fel. Így 4 intézmény 250 ezer forintos eszköztámogatásban részesül, valamint minden, a pályázatra alkotást beküldő gyermek ajándékot kap.
„A „Támogatjuk a családot” Program kiírója és csapata, valamint az SOS Gyermekfalu Magyarország ezúton is szeretne köszönetet mondani a munkákért a gyermekeknek, a pedagógusoknak, akik beillesztették oktatási programjukba célunkat, és mozgósították a szülőket, családokat az összefogásért, valamint a szülőknek, nagyszülőknek, ismerősöknek az aggodalomért, a szavazásért” – hangsúlyozta a Nagy Györgyi, a Dr. Oetker Magyarország vállalati PR tanácsadója, a program felelőse.
Míg az egyéni díjakat február közepéig juttatják el az intézményekben, a pályázat közösségi díjainak átadásáról jelenleg folynak az egyeztetések az intézmények és a „Támogatjuk a családot” Program között.

