Becsült olvasási idő: 0 perc
Drágábbak lettek az élelmiszerek
Áprilisban világszerte emelkedtek az élelmiszerárak az előző hónaphoz képest az ENSZ
Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) csütörtökön közzétett elemzése
szerint.
A szervezet által minden hónapban kiszámított élelmiszerár-index áprilisban 215,5 pont lett,
azaz 2 százalékkal emelkedett a márciusi 213,2 ponthoz képest.
 
Az indexet egy szemes terményeket, olajos magvakat, tejtermékeket, húsféléket és cukrot
tartalmazó élelmiszerkosár árának változása alapján határozzák meg a FAO szakértői.
 
A nemzetközi szervezet csütörtökön ismertetett előrejelzése szerint az idén fellendül a
globális gabonatermés, ha marad az eddigi kedvező időjárás: 2,708 milliárd tonnát takarítanak be, 6 százalékkal többet a tavalyinál.