Becsült olvasási idő: 0 perc
Drágulhat a baromfihús

Az ágazat szereplői költségeik növekedése miatt kényszerülnek áremelésekre – hívja fel a figyelmet a Baromfi Termék Tanács (BTT) - írta az Agroinform.

A baromfihúsok árnövekedésére kell számítani a következő időszakban A baromfipiaci szereplők – más ágazatokhoz hasonlóan – azért kényszerülnek áremelésekre, mert költségeik nagymértékben növekedtek az utóbbi időszakban.

Az ágazati vállalkozásoknak az inputanyagokért és a szolgáltatások ért egyaránt többet kell fizetniük az év eleje óta, és a növekvő munkabérek is többletköltséget okoznak. Ezért a baromfitermékek áremelése mára elkerülhetetlenné vált a hazai piacon – húzza alá a BTT.