Az utolsó hazai csokoládégyár úgy döntött, hogy ezúttal olyan gyerekekre is gondol, akik épp a kórteremben fekszenek, vagy nem tudnak kimenni a gyermekotthonok falai közül.
Több mint egy tonna édességet osztottak, illetve fognak szétosztani az intézményekben, elsőként vasárnap délután az Országos Idegtudományi Intézet gyermekosztályának lakói között. Az adományt a Bonbonetti vezérigazgatója, Sánta Sándor adta át az OITI szakmai igazgatójának, dr. Óváry Csabának. Az igazgató pedig a kórház lurkói között osztotta szét a 150 kg finomságot, valamennyiük legnagyobb örömére. A többi intézménynek, így a Hűvösvölgyi Gyermekotthon lakóinak, és a Nevelőotthonok Nemzetközi Szövetségének a héten szállítja ki a gyártó az édességeket.
A Bonbonetti Csoport életében hagyomány, hogy Tibi nap alkalmából és más
jelentősebb ünnepen, mint például a húsvét, a gyermeknap vagy a karácsony, csokoládékat adományoz gyermekintézmények számára. A csokoládégyár az egyik legnagyobb támogatója a Magyar Élelmiszerbank Egyesületnek, s rendszeresen ajánl fel más non-profit szervezeteknek is csokoládét azzal a szándékkal, hogy néhány percnyi boldogságot vigyen a rászorulók életébe.

