Együtt enni jó, de egymásért enni még jobb, ezt tudja az az 50 étterem, 15 vállalat, és 21 egyéni szervező vállalat is, akik szeptember óta csatlakoztak az Élelmiszerbank jótékonysági akciójához. A kezdeményezéshez még nem késő csatlakozni! Keressük fel az Együnk Egymásért kampányban résztvevő éttermek egyikét, és válasszuk a jótékonysági menüjüket!
Decemberig még azok a vállalatok, éttermek és magánszemélyek is jelentkezhetnek, akik a közösség összefogó erejével, részesei szeretnének lenni az éhezés és az élelmiszerpazarlás elleni küzdelemnek.
Hogyan lehet csatlakozni a kezdeményezéshez?

Vendéglátóhelyként: Együnk Egymásért menüt feltüntetve az étlapján lehetőséget ad vendégei számára, hogy közösen támogassák a nélkülözők élelmezését.Vállalatként: Az irodában vagy telephelyen jótékonysági süteményvásár, salátavásár, vagy közösségi menza szervezése. A kollégák a felkínált süteményekből, salátákból, ételekből fogyaszthatnak, adományaikat a becsületkasszába dobhatják, amellyel az Élelmiszerbankot támogatják.Magánszemélyként: Egy becsületkasszás baráti vacsora vagy süteményvásár szervezésével segíthetik az Élelmiszerbank munkáját. Így a vacsora, a jócselekedet mellett, közös élményt is nyújt baráti társaságok, kollégák, családtagok számára.
A Magyar Élelmiszerbank folyamatosan várja a programhoz csatlakozók jelentkezését, akik számára minden segítséget megad a sikeres adománygyűjtő kampány megvalósításához.
Az Együnk Egymásért programhoz csatlakozók listája folyamatosan frissül. A kezdeményezésről további információ az Élelmiszerbank honlapján olvasható.

