A helyi ipari parkban egy 22,5 ezer négyzetméteres területen lévő, 4800 négyzetméteres – évente 800 ezer pulyka és 3,5 millió brojlercsirke levágására és feldolgozására alkalmas – komplexum nettó irányárát 720 millió forintban határozták meg – írja a Napi Gazdaság.
A működőképesség megőrzése érdekében az üzemet a vágósorokkal, a gépekkel és az egyéb felszerelési tárgyakkal kizárólag egyben kívánják értékesíteni.
Az ország egyik legkorszerűbb baromfifeldolgozó üzeme mintegy 1,5 milliárd forint költséggel tavaly februárban készült el. A beruházás megvalósítását az OTP Bank hitelén kívül 397 millió forintos telephely-fejlesztési és 224 millió forint értékű foglalkoztatási támogatás segítette. (A hitelezői tartozásokon kívül a támogatásokat is vissza kellene fizetni, hiszen a cég nem teljesítette kétéves foglalkoztatási kötelezettségét sem.)
Az elsősorban magas minőségű termékeket előállító társaság vesztét elsősorban az okozta, hogy drágán vették az alapanyagot, ám ezt nem tudták érvényesíteni a piacon. A felszámolóbiztos szerint a korszerű üzemet elsősorban gyáregységként lehetne gazdaságosan működtetni. Az biztos, hogy a hitelezői igények, a banki követelések visszafizetésére csak rendkívül korlátozott mértében lesz majd lehetőség.

