Becsült olvasási idő: 1 perc
Éledezik a munkaerő-kölcsönzés

Nyolcadik hete nő a magyarországi munkaerő-kölcsönző cégek forgalma - mondta az InfoRádiónak a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnöke, Dénes Rajmund Roland. Egyértelmű és dinamikus növekedés az autóipar és a feldolgozóipar területén látszik.

Folyamatosan növekszik a létszám, a cégek elkezdték visszavenni a korábban elküldött kölcsönzött munkaerőt - derül ki annak a reprezentatív kutatásnak az eredményeiből, amit a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége március vége óta készít, és amelynek eredményét hetente megküldik az Innovációs és Technológiai Minisztériumnak.

A koronavírus-járvány okozta válság tavasszal először a kereskedelmet, a vendéglátást és az idegenforgalmat érintette hátrányosan. A kereskedelem esetében viszont az ágazat logisztikához, raktározáshoz, kiszállításhoz kötődő részének volt egy átszívó hatása, itt el tudtak helyezkedni a máshonnan elküldött emberek.

Később a külföldi munkaerő határzár miatti kiesésével az agráriumban élénkült a kereslet. Most pedig egyértelmű és dinamikus növekedés az autóipar és a feldolgozóipar területén látszik.

Dénes Rajmund Roland szerint felmérésük, amelyben 10 országos munkaerő-kölcsönző cég működik közre, jó indikátor a gazdasági folyamatok elemzéséhez, hiszen válság esetén elsősorban az atipikus munkaerő, azaz a kölcsönözöttek, diákmunkások és nyugdíjasok számát csökkentik a vállalatok. Ha viszont megindul a gazdaság, akkor ez a kör az, ahol először jelentkezik a kereslet - számolt be az Infostartra hivatkozva a HRportal.