Becsült olvasási idő: 1 perc
Elege lett a bolti tolvajokból

Üvegfalat húzott az áruk és a vásárlók közé egy szegedi boltos több üzletében, hogy megakadályozza a lopásokat.

Amit a vásárló kér, azt az eladó összepakolja neki és csak fizetés után adja ki egy kis ablakon. Azt mondja, az új módszer bevált. A nagyobb üzletekben erre nincs lehetőség, ott a biztonsági rendszereket fejlesztik folyamatosan, de még így is évente több milliós kárt okoznak a bolti tolvajok.

ill„Egy bolti dolgozó, nem arra van kiképezve, hogy rablók vagy tolvajok után szaladjon, az utcán. Legfőképpen azért, mert a létszám sem teszi lehetővé. Ha elhagyja az üzletet, akkor még kevesebb van, aki itt marad” – nyilatkozta az üvegfalat húzó üzlettulajdonos.

Először úgy gondolták elég lesz a 2 és fél méter magas üveg paraván, tévedtek. A tolvajok ezen is átmásztak, ezért most rácsot is tettek a tetejére. A vásárlók most az árut az eladóktól kérik, és miután kifizették, csak akkor adják át nekik.

Édesség és az italosztályokról próbálnak a leggyakrabban lopni a nagyobb áruházakban. Az egyik üzletben folyamatosan 16 kamera képét figyelik, vannak biztonsági őrök, és minden terméken van lopásgátló is. De még így is több milliós kárt okoznak a tolvajok évente, bár a helyzet 2011 óta javult, mióta a kisebb értékű lopásokért is járhat elzárás. „A statisztikák 30- 40 százalékos mértékben javultak a korábbi időszakhoz képest, azóta ez az állapot stagnál. Ebben az üzletben jellemzően egy hétvége alatt 3-4 bűnelkövetőt fognak el” – mondta Fodor Attila a CBA kommunikációs vezetője.

A Személy- és Vagyonvédelmi Kamara szerint közben folyamatosan fejlesztik azokat az eszközöket, amelyekkel a kisboltok is hatékonyan tudnak majd védekezni a bolti tolvajokkal szemben.