hero
MTI
Becsült olvasási idő: 0 perc
Élelmiszer-utalvánnyal segítenék a nyugdíjasokat

A nyugdíjasok 30 ezer forintos élelmiszer-utalványt fognak kapni - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn a közösségi oldalán megosztott videójában.

A nyugdíjasok 30 ezer forintos élelmiszer-utalványt fognak kapni - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára hétfőn a közösségi oldalán megosztott videójában.

Zsigó Róbert azt mondta: az indokolatlan áremelések ellen kíván fellépni a kormány, és az árréscsökkentés mellé a nyugdíjasok külön segítséget kapnak.

Ismertetése szerint a nyugdíjasok egy több címletből álló, papíralapú utalványt kapnak, amelyet őszig fognak kézbesíteni.

Az utalvány beváltható lesz majd vidéki kisboltokban, a nagyobb üzletláncokban, a piacokon és az őstermelőknél is - fejtette ki. Közölte azt is, hogy már készülnek a szükséges jogszabályok, a törvényjavaslatot hamarosan benyújtják a parlament elé, ezt követően kezdődhet majd meg az utalványok gyártása.