Keleti Marcell, az Agrárkamara élelmiszeripari igazgatója és Gazsi Zoltán, az Eisberg Hungary Kft ügyvezetője köszöntötte a látogatáson megjelent 26 cég képviselőit és a média munkatársait.
Gazsi Zoltán előadásában ismertette a konyhakész saláta előállítás minden fontos lépését, a szántóföldtől a fogyasztók asztaláig. A salátaelőállítás részletein túl számos olyan tapasztalatról beszélt, melyet a megjelentek vélhetően hatékonyan fel majd tudnak használni saját cégüknél: az élelmiszerbiztonsági kérdések mellett a vezetés, szervezetfejlesztés, kommunikáció mélységeibe igyekezett a résztvevőket kalauzolni.

Az Eisbergnél a folyamatos megújuláshoz minden területen igyekeznek naprakész tudással rendelkezni. Kollegáik és folyamataik szakszerű fejlesztésébe bevonnak külső szakértőket is, ezzel is biztosítva a folyamatos fejlődést.
A LEAN módszertannal közel 10 éve foglalkoznak, tapasztalatuk szerint rengeteg kihívásra kínál professzionális megoldást. Aki elkezdi alkalmazni a módszertant, sok pénzt fog találni a sokszor láthatatlan veszteségek folyamatos felismerése és kiküszöbölése nyomán. Lukács István folyamatfejlesztési vezető számos gyakorlati példát hozott előadásában.
A Lean fejlesztések elindítását érdemes megelőznie szervezetfejlesztési felmérésnek, hogy lássák, megvan-e a szükséges elkötelezettség, csapat és idő a fejlesztésekben rejlő lehetőségek kiaknázásához. Tapasztalataik szerint a cégeknél a kommunikáció fejlesztésében hatalmas tartalékok vannak. A motiválatlan embert szinte biztosan félreértik, vagy ő ért félre másokat. Természetesen a motivált dolgozó is hibázik, ennek oka pedig az emberi kommunikáció természetében keresendő. Amennyiben dolgozóinkkal megismertetjük a kommunikációs csapdákat, és empatikusabban fordulnak egymáshoz, megtanulnak egyértelműbben kérni és visszajelzést adni. Mindezek nyomán gyors pozitív változások indulnak.
A belső kommunikáció fókusza a legtöbb gyártó cégnél a céges emaillel rendelkező irodai és vezető (közép és csoportvezető) csapatra koncentrálódott az elmúlt években, és a vezetők abban bíztak, hogy az információ lecsorog minden szintre idővel, valahogy. A hatalmas munkaerőhiány miatt egyre nagyobb figyelem helyeződik a fizikai állományra - egy-egy kulcsember távozása is komoly fennakadást okozhat -, emiatt felértékelődött a szerepük. Nőnek a fizetések, de ez nem old meg mindent. Jó lenne, ha minden szinten, mindenkinél lenne naprakész, pontos információ.
A fenti problémák kiküszöbölésére 2019 júniusban elindítottak egy új kommunikációs formát, a HR piacon jelenleg abszolút újnak számító technológiát, a „chatbot kommunikációt”. Minden okostelefonnal rendelkező dolgozó könnyen rá tud csatlakozni a rendszerre, és folyamatosan kap információt a céget és a dolgozókat érintő ügyekről. Naponta küldenek számukra aktuális üzeneteket: várható termelési mennyiségek, túlórák, parkolási rend változás, fizetés utalás napja, új kollegák beérkezése, új termékek bevezetése, futóversenyre igényelt pólók mérete.. A chatbot technológiát ajánljuk minden HR-es kollégának, aki hidat szeretne építeni a vezetőség és a fizikai dolgozók között.
A program üzemlátogatással végződött, ahol a résztvevők saját szemükkel láthatták a prezentációban említett eszközök, módszerek használatát a gyakorlatban.

