Erre azért volt többek között szükség, mert a társaság jelenlegi elnöke a héten egy új e-kereskedelmi szövetség megalapítást jelentett be a sajtóban. Az Ecommerce Hungary egyeztetést kezdeményez a felekkel és a piaci szereplőkkel a jövőbeli hatékony működés fenntartása érdekében.
Az Ecommerce Hungary elnöksége sajnálkozását fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy csak a sajtóból szerezhetett tudomást arról, hogy Nagy Sándor, az egyesület jelenlegi elnöke november 26-án bejelentette, hogy néhány a hazai e-kereskedelemben érdekelt társasággal, köztük több jelenlegi Ecommerce Hungary-tag céggel egy új iparági szövetség megalapítását tervezi.
A halasztás mellett döntöttek
A közhasznú egyesület az eredeti tervek szerint november 30-án tartotta volna meg három év után esedékes tisztújító taggyűlését, elnöksége azonban november 27-én a taggyűlés elhalasztásáról döntött, hogy ezzel is elősegítse a párbeszédet a tagok, az elnökség és más, szakmai vitában érdekelt piaci szereplő között.
Az Ecommerce Hungary elnöksége a 15 éve sikeresen működő, közel kétszáz e-kereskedelemben érdekelt céget képviselő szervezet egységének fenntartását és az egyesület struktúrális reformját tartja fontosnak: munkacsoportjai ugyanis csak egységes piaci fellépés esetén tudnak hatékony érdekvédelmet kínálni a magyar e-kereskedelmi piac kisebb és nagyobb szereplői számára.
Az Ecommerce Hungary jelenleg tagjai között tudhatja többek között az Árukereső, Decathlon, eMAG, Extreme Digital, JátékNet, Libri, Mall, Media Markt, MÁV-Start, Praktiker, Rossmann, Szallas.hu cégeket, amelyek sok éve a magyarországi internetes értékesítési piac sikeres szereplői.
Az Ecommerce Hungary jelenlegi elnökségének tagjai akik támogatták a kezdeményezést: Matócza Szabina alelnök, Csányi Zoltán alelnök, Várkonyi Balázs (eMAG-Extreme Digital), Szigetvári József (Szallas.hu), Őri Gergely (JátékNet), Zabari István (Lumenet), dr. Ormós Zoltán (OrmosNet), Kis Bernadett (Enet)a.
Nem helyette, mellette
A storeinsider.hu megkereste Nagy Sándort is az Ecommerce Hungary közleménye kapcsán, aki így kommentálta a fejleményeket:
- A november 26-án a sajtóban is megjelent döntésemet, miszerint partnerséget vállaltam egy új, egyelőre még csak körvonalazódó szakmai szervezet megszületésében, tiszta lelkiismerettel és annak a biztos tudatában hoztam, hogy ezen Egyesületben tisztességgel végzett munkámat november 30-án befejezem, valamint hogy ezen új Szövetség nem kiváltani szeretné az Ecommerce Hungary-t, hanem mellette működni.
A társaság elnöke hozzátette azt is:
- A veszélyhelyzeti intézkedések valóban lehetőséget adnak arra, hogy egy társadalmi szervezet akár a tisztségviselői mandátumait is meghosszabbíthassa, de ez nem kötelező, főleg nem akkor, ha amúgy a tisztújítás online történő lebonyolítása előtt semmilyen akadály nem mutatkozik. Fontosnak tartottam volna, de sajnos nem az én döntésemen múlt, hogy lehetőséget adjunk egy már felkészült új csapatnak csakúgy, mint a széles körű tagságnak arra hogy új vezető testület jöhessen létre, és hogy velük folytathasson majd egyeztetéseket az új szövetség alapítását elhatározó több szakmai szereplő az együttműködés kereteiről.

