Becsült olvasási idő: 1 perc
Elhunyt Fehér Tibor

A Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség közleménye.

A Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség elnöksége megrendülten tudatja, hogy Fehér Tibor, aki megalakulásától elnöke volt az ásványvíz szövetségnek, 2016. április 11-én súlyos betegségben elhunyt.

Fehér Tibor az ásványvíz szakma kiváló ismerője volt. A kilencvenes évek elején az ő vezetése alatt vált a Kékkúti Ásványvíz Kft. az ország egyik vezető ásványvíz palackozójává, a Theodora ásványvíz az egyik legismertebb és legkedveltebb magyar ásványvízzé, amelynek az Unió más államaiban is sikere volt.

Fehér Tibor 1994-ben tíz társával alakította meg az Ásványvíz Terméktanácsot, amely elnökévé választotta. A szervezet elnöke maradt akkor is, amikor az szövetséggé alakult, és az üdítőital szövetséggel – amelynek elnökségi tagja volt – való egyesülés után is elnökké választotta a tagság.


Kezdetben a Kékkúti Ásványvíz Zrt. vezérigazgatójaként, majd független elnökként vezette haláláig a Szövetséget. Vezetése alatt a Szövetséghez csatlakozott az ásványvíz palackozók közel 98 %-a. Sokrétű, gazdag elméleti és gyakorlati tudásával segítette az ásványvíz, gyümölcslé és üdítőital palackozók munkáját. Szakmai tanácsokat adott a gyártóknak, hatóságoknak, de minden, a szakma iránt érdeklődőnek is. Részt vett nem csak a hazai, de uniós jogszabályok előkészítésében, véleményezésében. Tevékeny tagja volt a szakma nemzetközi szervezetének, az Europen Fedetration of Bottled Water (EFBW)-nek.

Fehér Tibor élethivatásának tekintette a fogyasztók tájékoztatását, a körükben élő tévhitek eloszlatását. Munkássága alatt folyamatosan szerepelt a médiákban, az írott és az elektronikus sajtóban.

Fehér Tibort a Szövetség saját halottjának tekinti. Temetéséről később történik intézkedés.

Emléke örökké él a szakma tagjai között. Nyugodjék békében!