Az adománygyűjtési akciót beharangozó sajtótájékoztatón Heiszler Gabriella, a SPAR ügyvezető igazgatója elmondta, tavaly a járvány miatt nem szerveztek élelmiszergyűjtést, helyette ajándékkártyák megvásárlásával lehetett segíteni. Az így összegyűlt 18 millió forintot a cég megduplázta és úgy juttatta el a rászorulóknak.
Idén kétféleképpen is lehet támogatni, ajándékkártya megvételével, illetve tartós élelmiszerek és tisztítószerek megvásárlásával, amit utána a Magyar Máltai Szeretetszolgálat önkénteseinek lehet leadni. Heiszler Gabriella azt is hozzátette, tavaly 10 ezernél is több családhoz jutottak el az adományok.
Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke kiemelte, hogy a tartós élelmiszerek megvásárlása után az emberek más szívvel mennek tovább, hiszen hozzájárulnak ahhoz, hogy méltó karácsonya legyen más embereknek. "Csak az az ország életrevaló, amelyik nem felejtkezik el embertársairól" - tette hozzá.

2021. december 16-án indul és december 21-ig tart az akció, amely alatt 137 áruházban várják az élelmiszer adományokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat közel 3000 önkéntese.
Az Adni Öröm! a Magyar Máltai Szeretetszolgálat legnagyobb akciója, szervezetünk minden egysége részt vesz benne. Arra kérjük a vásárlókat, hogy aki teheti, ajándékozzon tartós élelmiszert a rászoruló embereknek. Az elmúlt években rendre nagy sikerrel zárultak ezen akcióink, több tízezren „küldtek” ajándékot a legszegényebbeknek, s több száz tonna élelmiszer gyűlt össze, amiből ajándékcsomagokat készítettünk” – mondta Romhányi Tamás, a szervezet kommunikációs vezetője.
„A Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR immáron negyedszázada szervezi meg az Adni Öröm! élelmiszeradomány-gyűjtő akciót, amelynek révén az adakozó emberek úgy lesznek névtelen jótevői egy másik családnak, hogy valószínűleg sosem fognak velük találkozni, mégis ilyen módon kifejezhetnek feléjük egyfajta gondoskodást. A vírushelyzetre való tekintettel az áruházlánc a személyes gyűjtésen túl lehetőséget biztosít arra, hogy az adakozás akár más formában is megtörténhessen. 2021. december 1-től elindult az Adni Öröm! adománykártyák értékesítése a kijelölt SPAR és INTERSPAR áruházakban és a SPAR online shopjaiban, így még több adományt tudunk gyűjteni, s még több családnak tudunk segíteni, és azoknak sem kell lemondaniuk az ajándékozás öröméről, akik ezt inkább ilyen módon szeretnék megtenni” - hangsúlyozta Maczelka Márk, a SPAR kommunikációs vezetője.
Ebben az esztendőben is a SPAR Battyhány téri szupermarketében indult el a két szervezet közös adománygyűjtő akciójának személyes gyűjtése: itt egy szimbolikus adventi naptár hívja fel a figyelmet arra, hogy az ilyen gesztusok menyire lényegesek ebben az időszakban, s arra is, hogy a szeretetünk és gondoskodásunk nemcsak a közeli hozzátartozóink, barátaink számára fontos, de törődhetünk távoli embertársainkkal is.

